"Yaşıl iqtisadiyyat: İqlim dəyişikliyi və ekoloji çərçivə" və "Yaşıl iqtisadiyyat: Radioekoloji çirklənmələrin yaşıl iqtisadiyyata təsirləri" mövzularında maarifləndirici təlimlər keçiriləcək.
Dekabrın 3-ü və 4-də Gəncə KOB İnkişaf Mərkəzi (KOBİM) tərəfindən "Yaşıl iqtisadiyyat: İqlim dəyişikliyi və ekoloji çərçivə" və "Yaşıl iqtisadiyyat: Radioekoloji çirklənmələrin yaşıl iqtisadiyyata təsirləri" mövzularında maarifləndirici təlimlər keçiriləcək. Təlim zamanı Gəncə KOBİM-in peşəkar eksperti Cəfər Cəfərov aşağıdakı mövzulardan danışacaq: - Yaşıl iqtisadiyyatın perspektivləri ; - Yaşıl iqtisadiyyatın qorunması və inkişafı üçün atılmalı addımlar; - İqlim dəyişikliyi və ekoloji çərçivə; - Radioekoloji çirklənmələr nədir və necə baş verir?; - Bu istiqamətdə ön tədbirlər; - Radioekoloji çirklənmələrin yaşıl iqtisadiyyata təsirləri. Birinci təlim 3 dekabr saat 11:00-da, ikinci təlim növbəti gün 11:00-da keçiriləcəkdir. İştirak etmək üçün (+994) 51 919-60-84 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya və ya gence@kobim.az elektron poçt ünvanına müraciət edə bilərsiniz. Qeyd edək ki, Gəncə KOBİM tərəfindən göstərilən bütün xidmətlər ödənişsizdir.